Eskişehir'de, dün gece saat 00.30 sıralarında, Berat Kaya idaresindeki otomobil, çevreyolunda seyir halindeyken önüne aniden manevra yapan bir araçtan kaçmak için manevra yaparken kontrolden çıkarak takla attı. Kazada otomobil hurdaya dönerken, sağ koltuktaki yolcu M.G. (26) ise ağır yaralandı. Omurgası kırılan M.G.'nin durumu ciddiyetini korurken, sürücü Berat Kaya ise kazadan hafif yaralı olarak kurtuldu.

Kazanın ardından olay yerinden kaçan gri renkli aracın sürücüsüne ulaşmaya çalışan Berat Kaya, yetkililerden de yardım istedi. Kaya, "Arkadaşımın canı daha önemli. Yani araç bir şekilde gelir ama inşallah arkadaşım tedavi olabilir. Olaydan sonra kaçan aracın bulunmasını istiyorum ya da sürücüsü gelsin bir şekilde anlaşalım, görüşelim" dedi.

Kaza Nasıl Gerçekleşti?

Berat Kaya'nın anlatımına göre, sol şeritte ilerlerken orta şeritte bulunan gri renkli bir araç, tam sollayacağı sırada önüne kırdı ve refüjlere vurmasına neden oldu. Kaya'nın kontrolünü kaybettiği araç, karşı kaldırıma geçip takla attı ve ağaçlara çarparak durabildi.

Yaralı Yolcunun Durumu

Kazada ağır yaralanan M.G.'nin omurgasında kırıklar olduğu ve durumunun ciddi olduğu öğrenildi. M.G.'nin ameliyat olması gerekiyor.

Polis Araç Sürücüsünü Arıyor

Olay yerinden kaçan gri renkli aracın sürücüsünün bulunması için polis çalışma başlattı. Kazayla ilgili inceleme sürüyor.

Sürücünün Mesajı

Dolandırıcı Polis Taklidi Yaparken Yakalandı! Dolandırıcı Polis Taklidi Yaparken Yakalandı!

Kaza sonrası konuşan Berat Kaya, 600-650 bin TL değerindeki aracının hurdaya döndüğünü ve emeğinin boşa gittiğini belirterek, "Araç bir şekilde gelir ama inşallah arkadaşım tedavi olabilir. Diğer aracın bulunmasını istiyorum ya da gelsin bir şekilde anlaşalım, görüşelim. Yani vicdansızlık bu yaptığı bu kadar. Kaçması olmuyor, büyük bir olay, ufak bir vurma değil. Araç takla atıyor arkasında. Adam umursamadan dönüp gidiyor" dedi.

Kaynak: iha