Eskişehir'de havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar da yazlık kıyafetlere yöneldi. Bu durum, konfeksiyon esnafının yüzünü güldürdü.

Yazlık Ürünlere Yoğun Talep:

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte Eskişehir'de de hava sıcaklıkları artıyor. Son birkaç haftadır artan sıcaklıklar nedeniyle vatandaşlar kışlık kıyafetlerini kaldırıp yerlerine yazlık kıyafetler almaya başladı. Bu durum, yazlık ürünler satan esnafın işlerinde de yoğunluğa neden oldu.

Uygun Fiyatlar:

Eskişehir'de uzun yıllardır konfeksiyon sektöründe esnaf olan Hasan Akçay, fiyatların gayet ucuz ve makul olduğunu, sürümden kazandıklarını ve hesaplı ürünler sattıklarını söyledi. Bayan bluzlarının 120 TL'den başladığını ve her bütçeye uygun ürünler bulundurduğunu belirten Akçay, tişörtlerin de kalitesine, desenine ve fiyatına göre farklı seçenekler sunduğunu ifade etti.

Kurban Bayramı'nda Zenginlerin Sofrası Şen, Dar Gelirlilerin Sofrası Boş! Peker'den Çarpıcı Açıklamalar Kurban Bayramı'nda Zenginlerin Sofrası Şen, Dar Gelirlilerin Sofrası Boş! Peker'den Çarpıcı Açıklamalar

Tunikler Ön Planda:

Akçay, yazın en çok tercih edilen ürünlerin başında tunik takımların geldiğini ve takımların 300 TL'den başladığını söyledi. Genel olarak tuniklere, bluzlara ve tişörtlere rağbet olduğunu belirten Akçay, vatandaşların sıcak havalarda kısa kollu kıyafetleri tercih ettiğini kaydetti.

Kaynak: iha