Kurban Bayramı Kargo Çalışma Saatleri 2024: Ne Zaman Açılacaklar? Kurban Bayramı Kargo Çalışma Saatleri 2024: Ne Zaman Açılacaklar?

Eskişehir'de havaların ısınmasıyla birlikte dondurmaya olan talep de arttı. Geçen seneye kıyasla dondurma satışlarının daha az olduğu bir kış mevsiminin ardından, son günlerde artan sıcaklıklardan dolayı dondurma tezgahlarında yoğunluk yaşanmaya başladı. Dondurmacılar, ekim ayının sonuna kadar dondurmaya olan talebin yüksek seyredeceğini öngörüyor.

Eskişehir'de 24 çeşit dondurma sunan dondurmacı Feridun Kıvılcım, yaz sezonunun açıldığını ve vatandaşların artık gönül rahatlığıyla dondurma yiyebileceklerini ifade etti. Kıvılcım, dondurmalarının gerçek meyve ve salepten yapıldığını ve müşterilerinden sürekli olumlu geri bildirimler aldıklarını belirtti. Dondurma alan vatandaşlar da sıcaklardan dolayı serinlemek için dondurma aldıklarını ve dondurmaların lezzetinden çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Kıvılcım, yurtdışında yapılan araştırmalara dayanarak, dondurmanın çocuklara zarar vermediğini ve gönül rahatlığıyla yedirilebileceğini söyledi. Annelerin çocuklarını dondurmadan mahrum bırakmamaları gerektiğini vurgulayan Kıvılcım, dondurmanın çocuklara serinlik ve keyif verdiğini ifade etti.

Kaynak: iha