Eskişehir'de tarımsal üretimi artırmak ve domates üretiminde bereket sağlamak amacıyla "Eskişehir'de Domates Bereketi Projesi" kapsamında 250 çiftçiye 370 bin adet Troy çeşidi domates fidesi dağıtıldı.

Sivas Vefat Edenler 15 Haziran 2024 Aramızdan Ayrılanlar Sivas Vefat Edenler 15 Haziran 2024 Aramızdan Ayrılanlar

Törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, tarımsal üretimin önemini vurgulayarak, "Gıda olmadan yaşam mümkün değil. Bunun için sağlıklı ürünlere ulaşabilmek açısından da üretim yapmaya devam edeceğiz. Çiftçilerimizi önemsiyoruz, onların yapacağı üretimler geleceğimiz adına oldukça kıymetli." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan ise şunları söyledi: "Eskişehir toprakları bereketli toprakların bulunduğu bir coğrafya. Tarım ve Orman Bakanlığı'mız tarafından çiftçimize verilen teşvikler üretimin artırılması adına oldukça önemli."

Proje kapsamında Tepebaşı, Alpu, Odunpazarı ve Mihalgazi ilçelerinde 290 dekar alana domates fidesi dikilecek. İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, proje ile ilgili şu bilgileri verdi: "Bu yılki projelerimiz çerçevesinde çiftçimize yaklaşık 17 buçuk milyon TL ayni destek vermiş olacağız. Teslim edeceğimiz domates fidelerinin çiftçilerimiz için hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum."

Domates fidesi dağıtım törenine Vali Hüseyin Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Tepebaşı Kaymakamı Sadettin Yücel, İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Editör: İhlas Haber Ajansı