Eskil'de Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından düzenlenen sergide kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri beğeniye sunuldu.

Sergiye Eskil Kaymakamı Sait Muhammed Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kılıçer, kurum amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışını yapan Eskil Kaymakamı Sait Muhammed Bilgin, yaptığı konuşmada Halk Eğitimi Müdürlüğü'nün çalışmalarını tebrik ederek, kurslara katılan kursiyerlere teşekkür etti. Bilgin, "El sanatları kurslarımızda yapılan bu güzel eserler, hem kursiyerlerimizin el becerilerini ve sanatsal yeteneklerini gösteriyor hem de ilçemizin kültürel zenginliğine katkıda bulunuyor" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kılıçer ise yaptığı açıklamada, son bir yıldır köylerde ve merkezde açılan kursların finalinin yapıldığını söyledi. Kılıçer, "Sportif faaliyetlerin de yapıldığı kurslarımızda kursiyerlerimiz birçok alanda bilgi ve beceri kazandılar. Bugünkü sergide de bu kazanımlarını gözler önüne seriyorlar. Halk Eğitimi Müdürlüğü olarak kurslar açmaya ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Sivas'ta Kurban Bayramı'nda Nöbetçi Fırınlar Belli Oldu! Sivas'ta Kurban Bayramı'nda Nöbetçi Fırınlar Belli Oldu!

Sergide tekstil, seramik, ahşap oymacılığı, çini sanatı, resim ve hat gibi kurslarda yapılan ürünler yer aldı. Sergiye katılan vatandaşlar, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini ilgiyle inceleyerek beğenilerini dile getirdiler

Kaynak: iha