Ankara'da yaşanan ve medyada geniş yer bulan bir olayda, Ö.A. adlı kadın kimliği belirsiz bir kişi tarafından kezzapla saldırıya uğradı. Bu saldırı sonrasında, kadın boşanma aşamasındaki eşi Mustafa Azim'i sorumlu tuttu. Mustafa Azim, olayın ardından şüpheli olarak gözaltına alındı ve yaklaşık iki buçuk ay cezaevinde kaldıktan sonra delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı.

Mustafa Azim, kendisini iftiraya uğramakla suçlayarak, eşinin kendisini defalarca aldattığını ve bu nedenle boşanma kararı aldıklarını belirtti. Boşanma sürecinde çocukların velayeti kendisine verilmiş ve eski eşine çocuklarla görüşme yasağı konmuştu. Mustafa Azim, yaşadığı süreci mağduriyet olarak değerlendirerek işlerinin bozulduğunu ve itibarının zedelendiğini ifade etti.

Nevşehir'de Dolandırıcı Emlakçı Tutuklandı, Mağdurlar Adliye Önünde Tepkilerini Dile Getirdi! Nevşehir'de Dolandırıcı Emlakçı Tutuklandı, Mağdurlar Adliye Önünde Tepkilerini Dile Getirdi!

Olaya ilişkin yapılan mahkeme sürecinde, Mustafa Azim'in suçsuz olduğu ve olay anında başka bir yerde olduğunun ispat edildiği belirtildi. Avukatı Merve Sena Kutbay, müvekkilinin yaşadığı maddi ve manevi sıkıntıları vurgulayarak, karşı taraftan şikayetçi olacaklarını söyledi. Karşı tarafta ise çocukların istismara uğradığı iddialarıyla ilgili olarak ayrı bir dava sürecinin devam ettiği belirtildi.

Kaynak: iha