Türkiye'nin en popüler kayak merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi, 2024 yılında da yabancı ve yerli turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Erciyes A.Ş. tarafından yönetilen ve kar sınırı 140 santimetreye ulaşan Erciyes Kayak Merkezi'nde 112 kilometrelik pist ve 19 mekanik tesis bulunuyor. Dağcılık ve kış sporları alanında 41 kayak pisti, 19 mekanik tesis ile cazibe merkezi olan Erciyes'te 15 otel hizmet veriyor.

Bu hafta sonunda Erciyes'e gelen yerli ve yabancı turist sayısı 123 bini buldu. Çekya ve Polonya'dan charter seferleriyle Erciyes'e gelen yabancı turistlerin yanı sıra çevre şehirlerden gelen yerli tatil de pistleri doldurdu.

NASA Astronotları Nemrut Krater Gölü'nü Fotoğrafladı: Dünya Dışı Bir Güzellik NASA Astronotları Nemrut Krater Gölü'nü Fotoğrafladı: Dünya Dışı Bir Güzellik

Develi, Hisarcık, Tekir ve Hacılar Kapı olmak üzere dört kapıda birbiriyle bağlantılı tüm pist kayak severleri ağırladı.

Erciyes Kayak Merkezi'nin 2024-2025 kayak sezonunda da yerli ve yabancıların ilgi odağında kalmaya devam etmesi bekleniyor.