Türkiye'nin en büyük kayak merkezi Erciyes, bir dönem tatilinde kayakseverleri mest etti. 15 gün boyunca 1 milyon 500 bin kişiyi barındıran Erciyes'te jandarma ekipleri de tam güvenlik ve destek sağladı. Erciyes Kayak Merkezi, 4 farklı giriş kapısı, 112 kilometre pist uzunluğu, 41 pist alanı ve 19 mekanik teknolojisi ile kayakseverleri cezbetti. Sömestr tatilinde 15 gün boyunca yaklaşık 1 milyon 500 bin kişi Erciyes'in tadını çıkardı.

TİKA Desteğiyle ASAN Web TV Yayına Başlıyor TİKA Desteğiyle ASAN Web TV Yayına Başlıyor

Jandarma Her An Görevdeydi

Yoğun bir şekilde ziyaretçi akınına rağmen Erciyes'te herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Jandarma Asayiş Timleri, Trafik Timleri ve JAK Timleri 7/24 görev yaptı. Kayakseverler, jandarma ekiplerinin titiz çalışmaları sayesinde güvenli ve konforlu bir tatil geçirdi.

Jandarmadan 850 Müdahale

Jandarma ekiplerinin pist bölgelerinde yaralanan, kaybolan, mahsur kalan, kişisel eşyalarını kaybeden ve asayiş olaylarına müdahale ettiği belirtildi. Toplamda 850 kişiye yardım eli uzatıldı. Yaralı ve mahsur kalanlar kar motorları ile sağlık ekipleri teslim edildi.

Erciyes'te Eğlence Tam Gaz

Kayak ve snowboardun yanı sıra Erciyes'te sömestir tatilinde birçok eğlenceli etkinlik de devam ediyor. Kar motoru turları, kano yarışmaları ve konserler kayakseverlere muhteşem bir tatil deneyimi yaşattı.

Erciyes'e Ulaşım Kolay

Erciyes Kayak Merkezi'ne ulaşım da oldukça kolay. Kayseri Havalimanı'ndan kayakla doğrudan ulaşım imkânı bulunuyor.