Kayseri'de 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde engelli öğrenciler için bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte engelli öğrenciler çeşitli gösteriler sunarak doyasıya eğlendi.

Etkinliğe Kayseri Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, öğretmenler, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda; ahraz öğrenciler işaret diliyle İstiklal Marşı'na eşlik etti. Programda ayrıca şiir okuma, türkü söyleme, pandomim gösterisi, perküsyon gösterisi ve halk oyunları yer aldı.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse yaptığı konuşmada şunları söyledi:

ESOGÜ'de “Haydi Kampüs Hareket Et” sloganıyla şenlik düzenlendi ESOGÜ'de “Haydi Kampüs Hareket Et” sloganıyla şenlik düzenlendi
  • "Engelli vatandaşlarımızın en temel amacı mutlu olabilmek, huzurlu olabilmektir."

  • "Sosyal yaşamda engelli vatandaşlarımızı doğru bir şekilde anlamak ve onlarla empati kurmak en öncelikli görevimizdir."

  • "Engelli bireylerimiz eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve birçok alanda her gün diğer bireylerimiz gibi mücadele veriyor."

  • "Son yıllarda engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için birçok önemli gelişme olmuştur."

  • "Eğitimde tüm engelli öğrencilerimizin her türlü ihtiyacı, eğitime ulaşılabilirliği ve öğretmen ihtiyacı karşılanmaya çalışılmaktadır."

Etkinlik, engelli öğrencilerin yeteneklerini sergilemelerine ve toplumla bütünleşmelerine imkan sağlarken, katılımcılara da keyifli bir gün yaşattı.