Otopark Sorununa Dev Çözüm Otopark Sorununa Dev Çözüm

Eskişehir'de yaşayan 73 yaşındaki Nurettin Toprak ve eşi, zihinsel engelli 36 yaşındaki kızlarına bakmak için verdikleri mücadele sonrasında, kamuoyunun dikkatini çekmişti. İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre, çiftin yaşadığı zorluklar üzerine Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü harekete geçti ve önemli düzenlemeler yapıldı.

Nurettin Toprak'ın kızını sırtında taşıyarak merdivenleri çıkıp indirdiği görüntülerin ardından, belediye ekipleri dik metal merdivenleri sökerek yerine standartlara uygun betonarme merdivenler inşa etti. Ayrıca evin girişine yeni yürüyüş yolları ve mutfak ile oda eklemeleri yapıldı. İnşaat halindeki odalardan biri ise banyo ve tuvalete dönüştürülerek yaşam alanı olarak düzenlendi.

Nurettin Toprak, yaşadıkları değişimi şu sözlerle ifade etti: "Önceden çocuğu sırtımda alıp aşağıya indiriyordum. Şimdi, konula giriyoruz, indiriyoruz. Şu rahatlık, Allah razı olsun. Biz şu anda onların bedene duacıyız. Kazım Bey, değerli bir insan, çalışkan bir insan, fakir fukarayı bilen bir insan. Allah ondan razı olsun."

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a teşekkür eden Toprak, yapılan çalışmaların hayatlarında büyük bir değişiklik yarattığını belirtti. İçişleri Bakanlığı'ndan da müsteşarın kendilerini arayarak belediye hizmetlerinin durumu hakkında bilgi aldığını dile getiren Toprak, memnuniyetini ifade etti.

Kaynak: iha