Emeklilere Erken Mayıs Sürprizi: Hesaplara 3 İş Günü İçinde 5 Bin TL Ödeme!

Emeklilere mayıs ayı sürprizi beklenenden erken geldi. İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, emeklilerin banka hesaplarına 3 iş günü içinde 5 bin TL'ye kadar ödeme yapılacak. Promosyon ödemeleri için gerekli detaylar açıklandı. Yapılacak ödemelerle ilgili bilgilendirme tamamlandıktan sonra banka hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

Emeklilere Özel Promosyon Ödemeleri

İş Bankası, promosyon yarışında özel bankalar arasında öne çıktı ve emeklilere yönelik cazip teklifler sundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu bankalarının promosyon ödemesini güncelleyeceğini açıklamasının ardından, özel bankalar da bu alanda rekabete katıldı. İş Bankası, promosyon ödemesi yapacak bankalar arasında yer alıyor ve emekli maaşına göre ödeme tutarlarını açıkladı.

Emekli Maaşına Göre Promosyon Tutarları

İş Bankası'nın açıkladığı ödeme tutarlarına göre, emekli maaşına bağlı olarak ödenecek promosyonlar şu şekilde olacak:

  • 10 bin TL'ye kadar emekli maaşı alanlara 5 bin TL
  • 10 bin TL ile 15 bin TL arasında emekli maaşı olanlara 8 bin TL
  • 15 bin TL ile 20 bin TL arasında maaşı olanlara 10 bin TL
  • 20 bin TL ve üzerinde maaşı olanlara 12 bin TL

Kampanya Şartları ve Taahhütler

İş Bankası, kampanya detaylarını ve şartlarını da açıkladı. Buna göre, emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklilerine, 3 yıl boyunca maaşlarını bu bankadan almayı taahhüt etmeleri durumunda promosyon ödemesi yapılacak. Promosyon tutarı, ödenen maaşın 1 aya karşılık gelen miktarı üzerinden hesaplanarak peşin olarak verilecek.

OSB'ler Yıldızlarını Arıyor: Başvurular Başladı! OSB'ler Yıldızlarını Arıyor: Başvurular Başladı!

Emeklilerin bu promosyon ödemesinden faydalanabilmesi için 30 Nisan 2024 tarihine kadar maaşlarını İş Bankası'na taşımaları gerekiyor. Bu tarihe kadar başvuru yapan emekliler, promosyona hak kazanacak ve ödemelerini 3 iş günü içinde alacaklar. (Haber Merkezi)