Eğribucak Köyü Muhtarı Fatih Durna, köylerinde su sıkıntısı yaşandığına dair ortaya atılan iddialara karşı sert bir şekilde tepki gösterdi.

Güney Kore'den Gelen Misafirler Nevşehir İtfaiyesini Ziyaret Etti Güney Kore'den Gelen Misafirler Nevşehir İtfaiyesini Ziyaret Etti

Fatih Durna, söz konusu haberin kaynağının köylerine ve kişiliğine yönelik kasıtlı bir karalama kampanyası olduğunu öne sürdü. Ayrıca, haberin yayılmasına katkıda bulunan kişinin şu anda köyde inşaat faaliyetleri yürüttüğünü ifade etti.

Muhtar Durna, "Su olmayan bir köyde inşaat yapmak neredeyse imkansızdır. Hatta inşaat malzemelerinin bile işlenmesinde su kullanımı kaçınılmazdır. Köyümüzde yıllardır su sorunu yaşanmamıştır ve şu an itibarıyla böyle bir sorunumuz da bulunmamaktadır.

Yetkililer beni aradığında durumu detaylı bir şekilde açıkladım ve maalesef ki bir vatandaşımızın yanlış bilgilendirme yaptığını belirtmek zorundayım. Köylülerimizin su ile ilgili herhangi bir problemi yoktur" diyerek su sıkıntısı iddialarını net bir şekilde reddetti.