Sivaslı Teknoloji Girişimcisi Dr. R. Erdem Erkul, Kore Cumhuriyeti'nin Sivas Fahri Konsolosu olarak atandı. DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi Başkanı ve Cerebrum Tech Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Erdem Erkul, bu önemli görevi Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Yeondoo Jeong'dan teslim aldı.
 

Erkul, iki ülke arasındaki bağların güçlendirilmesine katkıda bulunacağına söz verdi. Büyükelçi Jeong'a teşekkür eden Erkul, 1957 yılından beri süren diplomatik ilişkilerin her geçen yıl daha da sağlamlaştığını vurguladı. Erkul, iş yaşamındaki ve sivil toplum kuruluşlarındaki deneyimlerini kullanarak iki ülkenin ticari ve kültürel ilişkilerini geliştirmeye katkıda bulunacağını ifade etti.
 

Erkul'un tecrübesi ve vizyonu, bu önemli görev için ideal bir seçim olmasını sağlıyor. Türkiye'de ve Güney Kore'de sivil toplum kuruluşlarında ve teknoloji sektöründe önemli çalışmalara imza atan Erkul, iki ülke arasında Ar-Ge ve inovasyon projelerinde de aktif rol aldı. Halen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dijital Teknolojiler İş Konseyi Başkanı olarak görev yapan Erkul'un kurduğu Cerebrum Tech'in dünya çapındaki altı ofisinden biri de Seul'de bulunuyor.

Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda

Bu atama, Sivas ve Kore Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin gelişmesi için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Erkul'un tecrübesi ve vizyonuyla iki ülke arasındaki iş birliği ve dostluk daha da güçlenecek.

Dr. R. Erdem Erkul’a Sivas Medya Center ailesi olarak yeni görevinde başarılar dileriz.

Whatsapp Image 2024 05 10 At 11.59.47 (1)