Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram ve Meram İlçe Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, down sendromlu çocuklar eğitime devam ederken annelerine de el sanatları kursları veriliyor. Bu proje büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Anneler de Eğitimden Memnun

Proje kapsamında eğitim alan veliler, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Konya protokolü tarafından sık sık ziyaret ediliyor ve destekleniyor. Bu ziyaretlerden ve kendilerine verilen destekten dolayı çok mutlu olan anneler, kursların kendilerine çok şey kazandırdığını ifade ederek Başkan Mustafa Kavuş'a hem DOSD Meram hem de kurslar için teşekkürlerini sunuyorlar.

Hem Eğleniyor Hem Meslek Edin

Yunus Emre Enstitüsü Venezuela'da Faaliyetlerine Başladı Yunus Emre Enstitüsü Venezuela'da Faaliyetlerine Başladı

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, eğitim saatlerinde çocuklarını bekleyen annelere el sanatları dersleri verilerek onların hem zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmelerini hem meslek kazanmalarını hem de sosyal aktivitelerinin geliştirilmesini amaçladıklarını belirtiyor.

Başkan Kavuş, annelerin çocuklarını beklerken bir taraftan yeni şeyler öğrendiğini diğer taraftan da iş hayatına atılma imkanı bile yakaladıklarını belirterek şunları söylüyor: "DOSD Meram sadece özel çocuklarımızın değil ailelerinin de yaşamlarına dokunuyor, hayatlarını zenginleştiriyor. Down sendromlu çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sunarken, seminerler, eğitim çalışmaları ve kurslarla ailelerimizin yanındayız. Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte yürüttüğümüz el sanatları kursumuz da bunlardan biri. Çocuklar eğitim alırken annelerimiz de vakitlerini sanat öğrenerek değerlendiriyor. Annelerimizin, hem DOSD Meram'dan hem de kursta aldıkları eğitimlerden duydukları mutluluğu dile getirmeleri, bizlere 'ne kadar doğru bir iş yaptığımızı' gösterdi. Onların katılımları ve memnuniyetleri var oldukça bizler de onlara destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile yöneticisinden eğitimcisine Halk Eğitim Merkezimize teşekkür ediyor, özel annelerimize de başarı ve mutluluk diliyorum."

DOSD Meram Her Adımıyla Göz Dolduruyor

DOSD Meram'ın sadece özel çocuklara değil, ailelerine de dokunduğunu ve hayatlarını zenginleştirdiğini belirten Başkan Kavuş, down sendromlu çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade ediyor. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yürüttükleri el sanatları kursunun da bu çalışmalardan biri olduğunu belirten Başkan Kavuş, annelerin kurslardan duydukları memnuniyetin kendilerini mutlu ettiğini söylüyor.

Kaynak: iha