Okunan Şiir Gazi ve Şehit Ailelerini Ağlattı Okunan Şiir Gazi ve Şehit Ailelerini Ağlattı

Hacılar Ortaseki Ormanları, yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehrin gürültüsünden uzakta doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen doğa ve sporseverler için adeta bir cennet köşesi haline geldi. Yüzlerce doğaseveri ağırlayan bu eşsiz bölge, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan'ın davetiyle tüm vatandaşları Ortaseki'nin güzelliklerini keşfetmeye bekliyor.

Doğayla Buluşmanın Keyfini Yaşayın

Hacılar ilçesinde doğayla iç içe bir ortam sunan Ortaseki Ormanları, sonbahar ve yaz aylarında farklı güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Bölgenin turizm potansiyelini artırmak için çalışmalar yürüten Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Ortaseki'nin önemini şu sözlerle vurguluyor:

"Ortaseki ormanları, insanlarımızın şehrin karmaşasından uzakta doğayla buluşabilecekleri bir alan. Her mevsim farklı renk ve güzelliklere bürünen bu bölge, yönlendirme ve tanıtım tabelaları, yağmur barınakları, seyir terasları ve yürüyüş yolları ile donatılarak turizm açısından da değer kazanıyor. Tüm Türkiye'nin 'Ortaseki deyince Hacılar akla geliyor' dediği bu doğa harikasını, yerel yönetim olarak tüm Kayseri'ye ve Türkiye'ye tanıtmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda, Ortaseki Doğa Karavan Kamp Alanı Projesi ile doğa ve kamp tutkunlarına yeni imkanlar sunacağız. Doğayla buluşmak isteyen herkesin bu projeden memnun kalacağına inanıyoruz. Ayrıca bölgeye ulaşımı kolaylaştırmak için de en kısa sürede yol yapım çalışmalarına başlayacağız. Bu doğal güzelliği görmeye ve yürüyüş yapmaya gelen doğaseverlere teşekkürlerimizi sunuyor, Ortaseki'ye davet ediyoruz."

Kaynak: iha