Deprem Kayaları Yerinden Oynattı

Son günlerde meydana gelen kaya düşüşlerinin nedeninin, bölgede bir hafta önce yaşanan deprem olduğu düşünülüyor. Depremin ardından oynadığı tahmin edilen kaya parçaları, kanyonun yürüyüşü ve korkuluk demirlerine zarar verdi.

Tarihi ve Doğal Güzellik Tehdit Altında

Şuğul Kanyonu, tarihi ve doğal güzelliği ile her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir yer. Kaya düşüşü sonrasında bölgedeki girişler bir süreliğine misafir girişine kapatıldı. Gürün Belediyesi ekipleri tarafından hasar gören yerlerin onarımı tamamlandı ve kanyon tekrar ziyarete açıldı.

Yetkililer Uyardı

SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Yetkililer, kaya düşme riskinin devam ettiğini ve bölgede kalanların dikkatli olması gerektiğini uyarıyor. Turistlerin, kanyonda kaydedilen yürüyüş yollarından dışarı çıkmamaları ve kaya parçalarının düşme ihtimaline karşı dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

Doğal Güzellikleri Korumak Hepimizin Sorumluluğu

Şuğul Kanyonu gibi doğal güzelliklerin korunması herkesin sorumluluğundadır. Yetkililerin uyarılarını dikkate almak ve sürekli ziyaret ederken dikkatli olmak, bu benzersiz doğal güzelliği gelecek nesillere aktarmak için önemlidir.GürünGürün GürpinarGürpinarGürpinar Kaya Düsmesi