Konya'da dehşet dolu anlar yaşandı. Bir kişi, eski dini nikahlı eşinin yakınları tarafından arkadaşının işyerinde darp edildi ve bıçaklandı. Olay, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kırıkkale'de Trafik Işıklarında Bekleyen Araca Çarpma Sonucunda 6 Yaralı Kırıkkale'de Trafik Işıklarında Bekleyen Araca Çarpma Sonucunda 6 Yaralı

Olay, dün sabah saatlerinde Konya'nın Karatay ilçesinde bulunan bir sanayi sitesinde meydana geldi. İddiaya göre, Emrullah A., ayrıldığı dini nikahlı eşi F.U. ile kavga etti. F.U.'nun yakınları, Emrullah A.'yı bulmak için sanayi sitesine gitti. 6 kişilik grup, Emrullah A.'yı buldukları sokakta darp etmeye başladı. Emrullah A., arkadaşının işyerine sığındı. Grup, satır, bıçak ve sopalarla işyerini basarak içeri girdi. Çıkan kavgada grup içerisindeki bir kişi Emrullah A.'yı göğsünden bıçaklayarak ağır yaraladı. İşyerinin ofis bölümündeki camları da kırdıktan sonra grup olay yerinden kaçtı.

Olay, işyerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde Emrullah A.'nın koşarak işyerine sığındığı, ardından grubun işyerini basıp kavgaya başladığı, Emrullah A.'nın yaralandığı ve işyeri sahibi Halil Arslan'ın kardeşi Mehmet A.'nın da alnından yaralandığı görülüyor.

Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Emrullah A.'nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Polis, olay yerinde inceleme yaptıktan sonra Kazım D., Cafer D. ve Mehmet Akif D.'yi gözaltına aldı. Şüpheliler, ifadelerini almak üzere emniyete götürüldü.

İşyeri sahibi Halil Arslan, yaptığı açıklamada olaydan haberinin olmadığını ve kendi işyerinin basılarak mağdur olduğunu söyledi. Arslan, "Sadece arkadaşım buraya sığındı tek suçumuz bu" dedi.

Kaynak: iha