Kullandığınız tüm takviyeleri ve cilt bakım ürünlerini rafa kaldıracak şey kemik suyunda gizli. Hem hastalıklardan koruyor hem de gençleşmenize katkı sağlıyor.

Bilimsel araştırmalara göre kolojen, yaraların iyileşmesine ve ciltteki yaşlanma belirtilerinin gecikmesine katkı sağlıyor. Bununla birlikte kemik suyunu devamlı tüketmeniz büyük önem taşıyor. Kolojen ve kemik suyu tüketiminin etkilerini görebilmek adına en az 8 hafta tüketmelisiniz.

Sivas'ın Gemerek İlçesinde Deprem Sonrası Olağanüstü Görüntü Sivas'ın Gemerek İlçesinde Deprem Sonrası Olağanüstü Görüntü

Kemik suyunu kısık ateşte ve 4-5 saat gibi uzun bir sürede pişirseniz kolojen, prolin ve glisin gibi önemli proteinleri ortaya çıkarıyor.

Kemik suyunun faydalar;

1.    Bağırsak ve bağışıklık sistemin güçlendirir.

Geçirgen bağırsak sendromu sonucu sindirilemeyen besinlerden vücuda zararlı maddeler salgılanır. Bu durum sürekli olduğunda bağışıklık sisteminiz zayıflar.

Kemik suyu içerisinde bulunan yoğun jelatin ve glutaminle birlikte bağırsak duvarını korur ve tamir eder.

2.    Cilde faydadır.

İçerdiği yüksek kolojen miktarıyla yaşlanmaya ve kırışıklara karşı korur. bu nedenle saçlara ve tırnaklara da iyi gelir. Selülit oluşumunu engeller.

3.    Soğuk algınlığını önler.

4.    Hafızayı güçlendirerek Alzheimer’a karşı korur.

5.    Uykusuzluğa bağlı stresi azaltır.

6.    Çocuklarda büyüme hormonu salgılanmasına katkı sağlar.

7.    Ameliyat sonrası yara iyileştirmede yardımcı olur.

8.    Eklem Sağlığını Destekler: Kemik suyunda bulunan kondroitin ve glukozamin, eklemlerin kıkırdak dokusunu yardımcı olur. Eklem ağrısı ve iltihaplarını azaltır.

9.    Uyku Kalitesini Arttırır: Kemik suyunda bulunan glisin, beslenme dalma ömrünü uzatmaya ve uyku kalitesini artırmaya yardımcı olur.

10. Ağrıyı Azaltır: Kemik içindeki antiinflamatuar maddeler, eklem ağrısı, kas ağrısı ve adet sancısı gibi ağrıların iyileşmesine yardımcı olur.

Ancak kalp ve kolesterol hastaları dikkatli tüketmelidir.