Sivrihisar ilçesinde düzenlenen 8. Sucuk Festivali, Türkiye genelinden gelen binlerce katılımcı ile renkli ve lezzet dolu anlara sahne oldu. Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi alanında gerçekleştirilen festivalde, dünyanın en büyük sucuklu yumurtası da unutulmaz bir lezzet şölenine dönüştü. 

Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde on binlerce kişi, 25 metrekarelik dev bir tavadaki 3 bin 500 adet yumurta ve 500 kilo sucukla hazırlanan dev sucuklu yumurtanın keyfini çıkardı. Festival alanında kurulan onlarca kasap standı, ziyaretçilere çeşitli sucuk tanıtımları sunarken, 7 bin 500 kilogram sucuk ekmek arasında pişirilerek katılımcılara ücretsiz olarak dağıtıldı. Katılımcılar, bu lezzet şöleninde uzun kuyruklar oluşturarak ücretsiz sucuk ekmeklerini almaya hak kazandı.

Festivalde ayrıca düzenlenen sucuk ekmek yeme yarışması da büyük ilgi gördü. Yarışmada, 5 adet ekmeği en kısa sürede bitiren bir yarışmacı, 6 kangal Sivrihisar dövme sucuğu ödülünün sahibi oldu. 

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, festivalde dünyanın en büyük sucuklu yumurtasını pişirerek katılımcılara sunduklarını belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirlerimizle birlikte 8. Geleneksel Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali'ni gerçekleştirdik. Mangallarda pişen 7 bin 500 kilogram sucuğu misafirlerimize ikram ettik. Ayrıca çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla her yaştan katılımcıya hitap ettik. Festivalimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Cemrenin ikincisi Suya Düştü, Bahar Yaklaşıyor! Cemrenin ikincisi Suya Düştü, Bahar Yaklaşıyor!

Festivalin sonunda, katılımcılara sucuk ekmek ve ayran ikram edilirken, renkli konserlerle de eğlenceli bir atmosfer oluşturuldu.