Vakıf kiracısı esnaflara gönderilen yazı ile kira artışları da esnaflara tebliğ edildi. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, vakıf kiracısı esnaflara yapılan kira artışlarının çok yüksek olduğunu belirterek, “Son zamanlarda fahiş kira artışları esnaflarımızı çok mağdur etmiştir. Esnaflarımız başta kira artışları olmak üzere giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Kira artışlarında Vakıf kiracıları da mağdur olmuştur. Vakıflar Bölge 2024 yılı kira artışlarını da belirledi. Yapılan artışların ortalama yüzde 300 ile 500 arasında artırılması elbette kiracısı olan esnaflarımızı da mağdur etmiş ve zor durumda bırakmıştır.

Yüksek enflasyon ve artan girdi maliyetleri esnafımızı mağdur etmişti. Ekmeğinin peşinde olan ve kendi imkanlarıyla hem istihdam sağlayıp hem de devlete katkısı olan küçük esnafımız zor şartlar altında esnaflık hayatına devam etmektedir. Maliyetlerin sürekli artması nedeniyle hayatını devam ettirmeye çalışan esnaflarımıza bir darbede Vakıflar Genel Müdürlüğünden gelmiştir. Devletimiz esnafını koruyup kollaması gerekirken, mülkiyetlerinde kiracı olarak hizmet veren esnaflarımıza artışlarda Rayiç Bedeli altında fahiş fiyat uygulaması da esnafımızın belini bükmüştür.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ocak Ayı İstatistikleri: 251 Uçuş, 32 Bin 802 Yolcu Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ocak Ayı İstatistikleri: 251 Uçuş, 32 Bin 802 Yolcu

Vakıflar Genel Müdürlüğünün kiracısı olan esnaflara yapmış olduğu kira artışlarını tekrar gözden geçirerek, esnafın mağdur edilmemesini talep ediyoruz” dedi.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil, fahiş kira artışı nedeniyle mağdur olan esnafların sorunlarını ilgili yerlere taşıyacaklarını ve haklarını aramak için mücadele edeceklerini de sözlerine ekledi.