Sivas'ta Kirpinin Boynuna Sıkışan Halka Kesilerek Kurtarıldı Sivas'ta Kirpinin Boynuna Sıkışan Halka Kesilerek Kurtarıldı

Ramazan bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Bayramların toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik duygu ve hislerinin güçlendiği, gelenek ve göreneklerimizin en güzel şekilde yaşandığı çok özel ve müstesna günlerdir. Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek, ortak hedefimiz olmalıdır.
Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği bu güzel bayram günlerinde üzerimize düşen görevleri yerine getirmeli, bayramın anlamına ve ruhuna göre hareket etmeliyiz. Bayramda eş, dost, akrabalar , komşular ve aile büyükleri ziyaret edilmelidir. Tüm hemşerilerinin, esnafların ve İslam aleminin Ramazan bayramını en kalbi duygularımla kutluyor,  sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.  

Whatsapp Image 2024 04 08 At 14.55.55


ESNAFLARA UYARI
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ramazan bayramı alışverişlerinin de hızlandığına dikkat çekerek, esnafların müşteri memnuniyetine önem vermelerini, işyerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamalarını, şüpheli davranış sergileyen vatandaşlarını güvenlik güçlerine bildirmelerini, 9 günlük tatil nedeniyle ev ve  işyerlerinde gerekli güvenlik önlemleri almalarını tavsiye etti.