Gönül rahatlığıyla yeniden milletimizin huzurundayız diyen Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin; “5 yıl önce vatandaşlarımızdan oy talep ederken belediye başkanı olarak bize belli alanlarda, belli bölgelerde seçim dönemimizin nasıl şekilleneceği noktasında sözler vermiştik. Öncelikli olarak ben demeden biz anlayışıyla çalışacağız dedik. Ortak aklı, istişareyi, şehrin dinamiklerini esas alarak, bu şehrin herkesin şehri olduğu bilinciyle sadece bir kişinin aklına, vizyonuna bırakmadan şehrin tüm dinamiklerini sürece dahil ederek belediye başkanlığı dönemi geçireceğiz dedik ve bunu yapmanın gönül rahatlığıyla birlikte bir kez daha milletimizin huzurundayız. 5 yıl boyunca tüm kesimlerle, şehre dair farklı bakış açısı olan herkesle bir araya gelmeye, tüm sektörlerle bir araya gelerek istişare ederek, nasıl yaparsak şehrimizde yaşayan heşehrilerimiz mutlu olur, neler yaparsak mutlu olur ve neler yapmazsak bu şehirdeki vatandaşlarımızı mutlu ederiz, şehrimizi geleceğe taşırız, şehrimizin Türkiye Yüz Yılına taşırız bunları istişare ettik. İkinci olarak az laf çok iş yapacağız dedik. Hiçbir zaman polemiklere girmedik, hiçbir zaman şehre katkı sağlamayacak, şehri dar, sığ ve şehre vizyon vermeyecek hiçbir polemiğin içerisinde olmadık, sadece işimize odaklandık, sadece hizmete odaklandık. Çünkü biz milletimize söz verdik. Ne zaman söz verdik, 14 Ağustos 2001 tarihinde. Bu partinin tabelası, milletin kurduğu partinin tabelası, parti binasına asıldığı gün. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu millete bir söz verdik. Ülkemizi büyütecek, ülkemizi kalkındıracak, merkezi hükümet olarak hizmetler getirecek, yerel yönetim olarak da AK Belediyeciliği ortaya koyacak, şehirleri daha yaşanılabilir, daha güvenli ve şehirde yaşayan herkesi, her kesimi mutlu edecek bir Türkiye ortaya koyacağız dedik ve bu zamana kadar da az laf çok iş parolasıyla bizim adımıza konuşacak eserleri inşa etmenin gayreti içerisinde olduk.” açıklamasını yaptı.

Bütçemizi Reklama Harcamadık

Belediye Meclisi’nde belirlenen bütçelerin halka hizmet için kullanıldığının altını çizen Hilmi Bilgin; “Sonuçta biz hizmet ederken devletimizin bize emanet ettiği, milletimizin bize emanet ettiği bütçeyi kullanarak biz hizmet ediyoruz ve o bütçeyi kullanırken asla algı bütçesi oluşturmadan, hizmet bütçesinin bize emanet edilen bütçenin beytül mal olduğunu ve bunun hesabının hem bu dünyada hem de öbür ahirette verileceği bilinciyle hareket ettik. Hizmetleri şehrin ihtiyacı olan hizmetlere yöneldik. Algı, reklam ve pi ar hizmetlerine değil daha çok bu şehrin ihtiyaçları nedir onu tespit ederek, onu yaptık. Bunu da söylediğim gibi şehrin ortak aklı olan herkesi sürece dahil ederek yaptık. Bize verilen bütçeyi de bu şekilde kullanarak hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk. 2024 yılı bütçemizi 4 milyar lira olarak belirledik. Geldiğimiz günden bugüne kadar hesapladığımız zaman yaklaşık 7 kat artışla bir bütçe oluşturduk. Bu bütçenin de tamamını hizmet odaklı, eser odaklı ve yatırım bütçesi olarak değerlendirdik. 5 yıl boyunca ülke ve dünya genelindeki gelişmelerden bizde etkilendik. İşte 2020 yılı mart ayında başlayan pandemi süreci doğal olarak bazı projeleri için önceliklerimizi değiştirdi. Dünyanın ilk defa tecrübe ettiği, hiç kimsenin daha önce görmediği ve tüm dünyayı etkileyen pandemi dönemini AK Parti’nin icracı ve hizmet odaklı, eser siyaseti ve sağlık alanındaki hizmetleriyle birlikte en az hasarla atlatan bir ülke olduk. Bizi de o dönemde şunu kendimize şiar edindik, bu zor günler gelip geçecek ama bu millet zor günlerde yanında olanı asla unutmayacak dedik. Projelerimizi önceliğini değiştirerek o süreçte daha çok sosyal belediyecilik, sosyal devlet olmanın gereğini ön plana alarak kim ben zordayım dediği zaman Hızır gibi onlara yetişmenin gayretinde olduk. Birçok uygulamamız Türkiye’de ilk oldu, esnafımıza destek, servisçimize destek, işyeri kapanan, geçici olarak dışarıda kalanlara destek gibi birçok alanda Türkiye’de birçok uygulamayı başlattık ve o süreçten de bu yana da sosyal belediyecilik anlayışını önemseyerek devam ediyoruz. Hülasa yine 5 yıl boyunca milletimizden kopmadan hizmet odaklı, eser odaklı, şehri yarına hazırlayacak, şehri Türkiye Yüz Yılına hazırlayacak birçok projeye imza attık. Yapamadıklarımız var mı evet var. 5 yıl önce yaparız deyip de pandemi nedeniyle ve daha sonra ortaya çıkan farklı nedenlerden ve deprem nedeniyle birkaç projemizi doğal olarak ikinci döneme bıraktık. İnşallah 31 Mart’tan sonra da hız kesmeden Sivas’a hizmet noktasında yola devam parolasıyla birlikte yine eser ve hizmet siyasetimize devam edeceğiz. “ dedi.

27 ŞUBAT 2024 BAŞAK BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 27 ŞUBAT 2024 BAŞAK BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Dedikodudan Uzak Bir Şekilde Hizmete Niyetlendik

Sivas’ı daha yaşanılabilir kılmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Hilmi Bilgin; “Bizim önceliğimiz milletimiz biz bu şehre AK Parti kadroları olarak sevdalıyız. Onun için hep kara sevdamız Sivas dedik. Mücadelemizde, kavgamızda, derdimizde, hayalimizde bu şehri büyütmek. Bu şehirde yaşayan herkesi ve her kesimi iyi ki Sivas’ta yaşıyorum, iyi ki Sivas’tayım diyecek bir şehir haline getirmek. 5 yıllık gündemimiz nasıl ki hizmet odaklı, eser odaklı, eser üretmek, hizmet üretmek odaklı önümüzdeki hem seçim döneminin hem de önümüzdeki 5 yılda yine polemikten, dedikodudan uzak bir şekilde hizmet ortaya koymaya niyetlenmiş ve Türkiye Yüz Yılına yakışır bir Sivas’ı inşa etmek üzere ekibimizle birlikte bir kez daha milletimizle birlikte gelmek istiyoruz. Biz 60 gün boyunca temiz bir dille, Sivas’a, Sivaslıya ve AK Parti’ye yakışır bir dille birlikte yaptıklarımızı anlatacağız, yapacaklarımızı anlatacağız. İnşallah 15 Şubat’tan sonra sayın Grup Başkanı’mız Abdullah Güler ile birlikte Milletvekillerimiz ile birlikte açılışlarımızı yaparak yaptıklarımızı anlatacağız.” açıklamasını yaptı.