Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü (SCÜ) içerisinde bulunan Binali Yıldırım Yurt Yerleşkesi’nde geçtiğimiz günlerde elektriklerin kesilmesi üzerine bir kız öğrenci asansörde kalmıştı. Olayın sonucunda öğrenciler aylardır asansörlerin bozuk olduğunu iddia ederek, kampüs içerisinde protesto yürüyüşü gerçekleştirmişti.

SCÜ Kampüsü içerisinde yer alan Binali Yıldırım Yurt Yerleşkesi dışında kalan diğer yurtlarda da asansörlerin bozuk olduğu iddiası ortaya atıldı.

Kampüste söylentilerin hızla yayılmasıyla birlikte Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, üniversite öğrencilerini makamında kabul etmiş sorun ve taleplerini dinleyerek gerekli yerlere talimat vermişti.

Gemerek Yeni ve Modern Hastanesine Kavuştu Gemerek Yeni ve Modern Hastanesine Kavuştu

Vali Şimşek’in gerekli talimatları vermesine karşın üniversite öğrencileri asansörlerin tadilatının hala yapılmadığını öne sürerek şikayetlerde bulundu.

Aydın’da bulunan Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda bir kız öğrencinin asansör düşmesi sonucu hayatını kaybetmesiyle Sivas’ta da gündem olan asansör konusunun ne zaman çözüleceği merak ediliyor.

Öte yandan öğrenciler, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünün Binali Yıldırım Yurt Yerleşkesi’ne giderek durumu yakından görmesini talep ediyor.