Sivas ÖZBELSAN'da Yeni Dönem Başladı: Murat Kütük Yönetim Kurulu Başkanı! Sivas ÖZBELSAN'da Yeni Dönem Başladı: Murat Kütük Yönetim Kurulu Başkanı!

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 21 yılda Sivas'a yapılan yatırımları açıkladı. Konuşmasında ülkenin son 21 yılının cumhuriyet döneminin en parlak dönemi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Sivas'ın da bu kalkınma hamlesinden nasibini aldığını vurguladı. Toplamda 197 milyar lira tutarında yatırım yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi büyütürken, şehirlerimizin her birinin çehresini değiştirecek yatırımlara imza attık" dedi.

Miting (3)

Eğitim alanında yapılan yatırımlara da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'a 3 bin 677 adet derslik inşa edildiğini ve ikinci devlet üniversitesi olan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin kurulduğunu dile getirdi. Gençlik ve spor alanında da önemli adımlar atıldığını belirten Cumhurbaşkanı, Sivas'a 17 bin kişilik yükseköğrenim yurt binaları ile birlikte toplamda 56 spor tesisi kazandırıldığını açıkladı.

Sosyal yardımlarda da Sivas'a büyük kaynaklar aktarıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 4,5 milyar lira tutarında yardım yapıldığını söyledi. Sağlık alanında yapılan yatırımlara da değinen Erdoğan, Sivas'a 600 yataklı merkez hastanesi başta olmak üzere toplamda bin 415 yataklı 24 hastane ve 61 adet sağlık tesisi inşa edildiğini açıkladı. Halen yapımı süren 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Araştırma hastanesinin en kısa sürede hizmete açılacağını belirtti.

Miting (1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 bin 619 konutun tamamlandığını ve 740 konutun yapımına devam edildiğini de vurgulayarak, atık su arıtma tesislerinin sayısının arttığını, şehirdeki millet bahçesi projelerinin de devam ettiğini açıkladı.

Ulaştırma alanında da önemli adımların atıldığını belirten Erdoğan, Sivas'ta devralınan bölünmüş yol uzunluğunun artırıldığını ve birçok ulaşım projesinin tamamlandığını ifade etti. Kuzey çevre yolu ve 4 Eylül sanayi kavşağı gibi projelerin hızla tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.Miting (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas'a yönelik bu açıklamaları, Sivaslılar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.