Aksaray'da Ambulansın Çarpması Sonucu 11 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti Aksaray'da Ambulansın Çarpması Sonucu 11 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, 29 Haziran 2024 tarihinde, Şehit Hakan Gökçe Caddesi'nde bulunan bir apartmandan gelen rahatsız edici koku ihbarı üzerine harekete geçen belediye ekipleri, "çöp ev" olarak nitelendirilen dairenin bahçesinden 5 kamyon ve 3 traktör römorku dolusu çöp ve atık malzeme çıkardı.

Komşuların Rahatsız Edici Koku İhbarı Üzerine Operasyon Başladı

Beytepe Mahallesi'nde bulunan 4 katlı apartmandan çevreye yayılan yoğun ve rahatsız edici koku, komşuların ihbarına neden oldu. İhbar üzerine harekete geçen Beyşehir Belediyesi ekipleri, polis ve zabıta eşliğinde adrese ulaştı.

Daire Sahibi Kapıyı Kilitleyip Tepki Gösterdi

Belediye ekipleri, dairenin kapısını açmak istediklerinde daire sahibi kadın K.Ö. tarafından engellendi. K.Ö., belediye görevlilerinin içeri girmesine izin vermedi ve eve baskın yapıldığını ileri sürerek polise şikayette bulundu.

Belediye Ekipleri Daha Önce de Temizlik Yapmış

Edinilen bilgilere göre, belediye ekipleri daha önce de aynı dairede "çöp ev" şikayeti üzerine temizlik çalışması yapmıştı. Fakat bu sefer daire sahibinin engellemesi nedeniyle ekipler içeri giremeyince, binanın bahçesinde biriktirilen çöplerin temizliğine odaklanmak zorunda kaldılar.

Bahçeden 5 Kamyon ve 3 Traktör Römorku Dolusu Atık Malzeme Çıkarıldı

Belediye ekipleri ve kepçe yardımıyla bahçede biriktirilen çöpler ve atık malzemeler kamyonlara yüklenerek evsel atık merkezine nakledildi. Yapılan çalışmalar sonucunda evin bahçesinden 5 kamyon ve 3 traktör römorku dolusu atık malzemenin taşındığı öğrenildi.

Olayla İlgili Soruşturma Sürüyor

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken, "çöp ev" olarak nitelendirilen dairenin durumu ve K.Ö.'nün engelleme girişimi ile ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: iha