Sivas'ta düzenlenen törenle 415 ton tohum, 7 bin 500 kg kuru fasulye, 226 bin 400 kg nohut, 42 bin 500 kg yonca, 1.200 paket slajlık mısır, 80 ton korunga ve 40 bin 500 kg fiğ tohumu olmak üzere, toplam 24 milyon lira bütçeli bir destekle çiftçilere dağıtıldı.

Tohum Ekimi Tarim Rehberi
Vali Yılmaz Şimşek: "Tarım ve hayvancılık ülkemiz için çok önemli bir sektör. Sivas'ın tarımda öne çıkan bir il olduğunu biliyoruz. Toplam 1 milyon hektarın üzerinde tarım arazisi bulunan ilimiz ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını da biliyoruz. Ürün çeşitliliğimizi, hayvansal varlığımızı ve kaliteyi artırarak, tarlada, bağda bahçede el birliği, gönül birliği oluşturmayı, çiftçilerimize destek olmayı sürdüreceğiz."

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu” AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu”

Adsiz Tasarim 20
Sivas'ta Tohum Desteği ile Üretim Aratacak:
"Bugün burada dağıttığımız tohumlar ilimizi bu ürünlerde de ön sıralara taşıyacak, üretimimiz artacak. Bu artış ile Sivas'ımız da sektöre yönelik tarımsal sanayi kolları gelişip, ülkemize katma değer sağlanacaktır."
Ihlamur ve Çam Fidanı Dağıtımı:
Törende ayrıca 1000 adet ıhlamur ve 500 adet çam fidanı da vatandaşlara dağıtıldı.