Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, annelerin taşıdıkları büyük sorumluluk ve gösterdikleri fedakarlıkla çocuklarının geleceği için yılmadan ve usanmadan çalıştıklarını vurguladı. Karasu, Anneler Günü'nün bu sevgi ve saygının bir ifadesi olarak çok anlamlı olduğunu da belirtti.
Mesajında Karasu, Türkiye'de kadın olmanın ve anneliğin son derece zor olduğunu ve işsizlik, yoksulluk ve açlığın önce anneleri ve kadınları etkilediğini ifade etti. Karasu, AKP iktidarlarının bu tabloyu her geçen gün daha da ağırlaştırdığını ve Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nın da kadınlara karşı yaptığı saygısız ve incitici sözleri eleştirdi.
Karasu, annelerin toplumdaki önemini vurgulayarak, "Unutulmamalıdır ki; bir annenin çocuğuna gösterdiği fedakarlığın sınırsızlığı, topluma karşı fedakarlığın karşılığıdır. Anneler olmadan, sosyal ve toplumsal barışın korunması, yaşatılması asla mümkün değildir." dedi.
Karasu, kadınların politikada, iş yaşamında, ekonomide, sanatta, sporda yani hayatın tüm alanlarında daha etkin bir şekilde var olmalarının günümüzde artık gereklilik değil bir zorunluluk olduğunu savundu. Karasu, Atatürk'ün "Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar" sözünü de anımsatarak, aydınlık ve huzurlu bir Türkiye inşa etmek için mücadele etmenin zamanının geldiğini ve bunun için en büyük görevin kadınlara ve annelere düştüğünü belirtti.
Mesajında Karasu, "Bu duygu ve düşüncelerle, çağdaş uygarlık yolunda Atatürk ilke ve inkılâplarını kendisine rehber edinen, Cumhuriyetimizin temeline harç koyan, bu eşsiz yapıyı güçlendiren, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü yürekten kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.