Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hasanoğlan Gençlik Kolları eski başkanı Vedat Kahriman'ın istifası sonrasında darp edildiği iddiasıyla ilgili olayda, saldırganlar olarak belirlenen 4 kişi, emniyette verdikleri ifadelerin ardından serbest bırakıldı. Ayrıca, şüphelilerin, saldırıyı gerçekleştiren grubun kendilerine iftira attığını iddia ederek, Kahriman'dan şikayetçi oldukları öğrenildi.

Geçmiş dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hasanoğlan Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlenmiş olan Vedat Kahriman, partisinden istifa ederek Türkiye İşçi Partisine katılmıştı. İddialara göre, Kahriman'ın işlettiği dükkana gelen ve CHP Gençlik Kolları yetkilisi oldukları belirtilen B.G., S.G., F.K. ve K.B., Kahriman'a partiden ayrıldığı için önce sözlü, ardından fiziki saldırıda bulundu. Saldırının hemen ardından yakalanan 4 şüpheli, emniyette verdikleri ifadelerde, Kahriman'ın kendilerine iftira attığını öne sürerek, şikayetçi olduklarını belirtti. Şahıslar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Hayatını Kaybetti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Hayatını Kaybetti

Olay, partiden istifa eden üyeler arasındaki gerginliği ve iddiaları daha da alevlendirmiş durumda. Vedat Kahriman'ın şikayetçi olduğu saldırı, siyasi çekişmelerin beraberinde getirdiği gerilimi gün yüzüne çıkarmış durumda. Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ederken, kamuoyu, benzer durumların önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını bekliyor.