Türkiye’nin dört bir yanında İsrail’in Filistin’e uyguladığı bombardıman kınanmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de yoğun bir şekilde devam eden İsrail ürünlerine boykot gösterilmesi, vatandaşların kimisinin tepki göstermesine neden oluyor.

İsrail menşeili hizmet veren bazı kafe ve restoranlara yönelik vatandaşların çağrısı devam ederken İstanbul’da bir kafede gerçekleştirilen eylem Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun tepkisine yol açtı.

Başkanlar Koltuklarından Vazgeçmedi Başkanlar Koltuklarından Vazgeçmedi

İstanbul’da bazı vatandaşlar, kafede oturan müşterileri zorla yerinden kaldırarak boykota uyma çağrısı yaptı. Kısa süreli devam eden tartışma yatıştırıldı.

Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, sosyal medya hesabından olay anının videosunu paylaşarak; “Bunun Filistin’e destek ile alakası yok; açıkça vandallık, yaşam tarzına saldırı var. Millete böyle zorbalık yapacağınıza; icraata geçin limanlara gidip Türkiye’den İsrail’e sevkiyat yapılan gemileri engelleyin. İsrail ile ticari ilişkileri sonlandırın, İncirlik’i, Kürecik'i kapatın!” ifadelerini kullandı.9fb1314b-3475-4399-8e70-2904b479eecde09cda5f-cb0f-4ccc-8283-c035804768f3