CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kurban Bayramı vesilesiyle anlamlı bir mesaj yayımladı. Mesajında, bayramların sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, barış ve huzurun pekiştiği özel günler olduğunu vurguladı.


Ulaş Karasu, bayramların yoksulların, muhtaçların ve kimsesizlerin hatırlandığı, dayanışma ve yardımlaşmanın güçlendiği günler olduğunu belirtti. Küslüklerin, kızgınlıkların ve husumetlerin bir kenara bırakılarak kardeş olmanın, birlikte olmanın mutluluğunu yaşamak için bayramların önemli fırsatlar sunduğunu ifade etti.

Sivas'ta Trafik Kazası: Bisikletli Yaralı Hastaneye Kaldırıldı Sivas'ta Trafik Kazası: Bisikletli Yaralı Hastaneye Kaldırıldı

Karasu, bereketin, huzurun, manevi duyguların ve paylaşmanın olduğu bir Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını belirtti. Güzel ülkemiz ve özel şehrimiz Sivas’ta, birlik ve beraberliği, dostluk ve kardeşliği sevgi ve saygıyla harmanlayarak pekiştireceklerini söyledi. Bayramın, yardıma muhtaç, hasta, yaşlı, yetim, öksüz ve kimsesizlerin kapılarını çalarak ve onların yüzlerini güldürerek tam anlamıyla yaşanacağını vurguladı.

Ulaş Karasu, başta Filistin olmak üzere yanımızdaki coğrafyada akan kan ve gözyaşlarının bir an önce durmasını, işsizliğin, açlık ve yoksulluğun, baskıların ve yasakların son bulmasını dilediğini ifade etti. Adaletin, demokrasinin, huzurun ve barışın egemen olduğu, üreten ve ürettiğini hakça paylaşan bir ülke ve dünya özlemini yineledi.

Milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten kutlayan Karasu, bu bayramın tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni etti. Sağlık, mutluluk ve esenliklerle dolu nice bayramlar dilediğini belirtti.

Muhabir: BÜLTEN