Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, AJet Havayolları'ndaki uzun rötar ve uçuş iptalleri nedeniyle yaşanan mağduriyetleri Meclis Genel Kurulu'nda gündeme taşıdı.

AJet'in rötarları nedeniyle vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Karasu, şirket yöneticilerinin bu durumla ilgilenmek yerine maddi kazanç peşinde olduğunu vurguladı.

Ulaş Karasu Tbmm

Karasu: "AJet Yüzünden Vatandaş Perişan"

Ulaş Karasu, Türk Hava Yolları'nın (THY) alt markası olan ve AnadoluJet'in yerine kurulan AJet'in, sürekli yaşanan rötarlar ve iptaller nedeniyle vatandaşları çileden çıkardığını ifade etti. "Uçuşu iptal edilip sinir krizi geçiren var, saatlerce muhatap bulamayan var." diyen Karasu, teknik sorunlar ve pilot eksikliğinin ciddi boyutlara ulaştığını belirtti.

"Anadolu'ya Düşmansınız!"

Meclis Genel Kurulu'nda ulaştırma alanında düzenlemeler içeren Türk Sivil Havacılık Kanunu ile ilgili konuşan Karasu, "AnadoluJet'in adı neden AJet olarak değiştirildi kimse anlamadı, çünkü siz Anadolu’ya düşmansınız." dedi. Karasu, iktidar milletvekillerine seslenerek, vatandaşların yaşadığı mağduriyetlere dikkat çekti.

"Liyakatli İsimler Göreve Getirilmeli"

Karasu, rötar ve iptallerin vatandaşı mağdur ettiğini, çocukların, yaşlıların, cenazesi olanların ve iş görüşmesine gidenlerin perişan olduğunu belirtti. Karasu, "Yandaşlarınız bile isyan ediyor. Şirket yöneticileri milyonları ceplerine indiriyor, millet çile çekmiş, yollarda kalmış beyefendilerin umurunda bile değil." dedi. Karasu, yetkilileri uyararak, "Bir an önce liyakatli isimleri bu firmaların başına getirin ve vatandaşlarımızın çile çekmesine son verin." çağrısında bulundu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada!

Muhabir: Bülten