28 Şubat'ta AK Partili Aksu'dan Darbeye Lanet, Sivas'a Sağlık Yatırımı Müjdesi 28 Şubat'ta AK Partili Aksu'dan Darbeye Lanet, Sivas'a Sağlık Yatırımı Müjdesi

Tüm Türkiye 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerine hazırlanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin aday adaylığı sürecini iki kere uzatmasına karşın Sivas’ta aday adaylığı başvurusu yapılmadı.

Aday adaylığı başvurusu yapılmaması ve Sivas belediye başkan adayı üzerinde bir çalışma yapılmaması seçmenlerin tepkisine yol açarken Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday belirlemek için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çıkaracağı belediye başkan adayını beklendiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, aday adaylığı başvuru sürecinde başvuru gelmemesine karşın parti içerisindeki bazı isimlere teklif götürdü. Ancak teklif götürülen isimlerin teklifi kabul etmemesi üzerine il başkanlığı konuyu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne taşıdı. Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ise aday konusuna el attı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun belediye başkan adayını açıklamak için Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkan adayını beklediği iddiaları ortaya atıldı.

Öte yandan Sivas adayını 15 Ocak 2024 Pazartesi günü açıklayacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hemen ardından birçok partinin Sivas adayını açıklaması bekleniyor.

Sadece Özel Günlerde Konuştu

7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 38. Olağan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Seçimleri’nde delegelerden aldığı oy çoğunluyla Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı seçilen Abdulvahap Gazi Doğan, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için çalışma gerçekleştirmemesiyle seçmenlerin tepkisine yol açıyor.

Göreve geldiği günden bugüne kadar sadece Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından 81 ile gönderilen yazıları okumak adına kamera karşısına geçen Abdulvahap Gazi Doğan’ın, Sivas’ta Cumhuriyet Halk Partisi’ni öne çıkarmak adına yapacağı çalışmalar seçmenler tarafından merakla bekleniyor.

İl Başkanı Abdulvahap Gazi Doğan ve Merkez İlçe Başkanı Sevtap Haspolat’ın Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Teşkilatı’na güven kaybettirdiği kamuoyunda konuşulan konular arasında yerini korurken genel merkezi Sivas için b planı merak ediliyor.