31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için aday süreci devam eden Cumhuriyet Halk Partisi hala Sivas belediye başkan adayı ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Birçok siyasi partinin Sivas adaylarını açıklaması ve Sivas’ın seçim atmosferine girmesine karşın Cumhuriyet Halk Partisi Sivas’ta belediye başkan adayı çıkarmadı. Seçim çalışmalarını ağırdan alan Cumhuriyet Halk Partisi, seçmenlerden Sivas adayını unuttu yorumları almaya başladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi, Büyük Birlik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adaylarını kamuoyuna duyurdu. Adayların açıklanmasıyla hız kesmeden seçim çalışmalarına başlayan partilerin yanı sıra ana muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sivas için henüz bir açıklama yapmaması seçmenlerin tepkisine yol açıyor.

Türkiye-Arnavutluk Dostluğu Güçleniyor: 6 Anlaşmaya İmza Atıldı Türkiye-Arnavutluk Dostluğu Güçleniyor: 6 Anlaşmaya İmza Atıldı

Oy Kaybediyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sivas’ta çıkarılacak aday hususunda sessizliğini korumaya devam ederken seçmenler Cumhuriyet Halk Partisi’nin oy kaybettiğini dile getiriyor.

2019 yılında gerçekleştirilen mahalli idareler seçimlerini 3. Parti olarak tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde 4. Sırada yer almasının yüksek bir ihtimal olduğu kamuoyunda konuşulan konular arasında yerini alıyor.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi seçmenlerinin alternatif bir parti aradığı ifade ediliyor.