Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ÇEVREFEST, 2. gününde de yoğun ilgi görmeye devam ediyor. "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla 9 Haziran'a kadar sürecek olan etkinlikte, vatandaşlar 'Çevre ve Sıfır Atık' temalı birçok etkinlikle buluşuyor.

Kırıkkale'de Orman Yangınlarıyla Mücadele: Giriş Yasağı ve Kapsamlı Önlemler Kırıkkale'de Orman Yangınlarıyla Mücadele: Giriş Yasağı ve Kapsamlı Önlemler

Belediyelerin Çevre Dostu Çalışmaları Ziyaretçilerin Dikkatini Çekiyor

Etkinlikte 70 çevre standı yer alıyor. Bu stantlardan 39'u, çevre, Sıfır Atık ve yenilenebilir enerji projeleriyle öne çıkan belediyelere ait. Belediyeler bu stantlarda vatandaşlara çevre kaynaklarının korunması, atıkların geri dönüştürülmesi ve Sıfır Atık hareketine ilişkin bilgiler veriyor.

Düzce ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri Göze Çarpıyor

Düzce Belediyesi, hurdaya dönen araç parçalarından yapılan robot görünümlü maketleriyle ziyaretçileri büyülüyor. Özellikle tamamı hurdadan yapılan 'motosiklet robot' büyük ilgi görüyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ise şehrin zenginliklerini, belediyenin çevreci yatırımlarını ve iyi uygulamalarını tanıtıyor. Ayrıca çocuklar için kurulan parkurda, çocuklar sporun keyfini çıkarıyor.

Kaynak: iha