Kırşehir'de düzenlenen Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği'nde savunma sanayi teknolojisi büyük ilgi gördü. Özellikle Jandarma Genel Komutanlığı'na ait zırhlı araçlar, gençlerin ilgi odağı oldu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öncülüğünde Cacabey meydanında açılan ve 2 gün boyunca devam edecek olan şenlikte, bilimsel çalışmalar ve kamu kurumlarının teknolojik gelişmeleri sergileniyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın açtığı stantta yer alan zırhlı araçlar, şenliğin en çok ilgi çeken unsurları arasında yer aldı. JÖH personelleriyle fotoğraf çekinmek için yarışan gençler, bu sayede savunma sanayimizdeki gelişmeleri yakından görme imkanı buldu.

AK PARTİDE BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN İLGİ AK PARTİDE BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN İLGİ

İlk Defa Zırhlı Araca Binme Heyecanı:

Berzan Batı isimli bir genç, ilk defa zırhlı bir araca binmenin heyecanını şu sözlerle dile getirdi: "İlk defa askeri araca biniyorum. Savunma sanayi gelişmelerini yakından takip ediyoruz. Bu durum bizi heyecanlandırıp mutlu kılıyor."

Rektör Karahocagil'den Savunma Sanayine Övgü:

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Uzay ve Bilim Şenliği'nin açılışında yaptığı konuşmada, savunma sanayinde dışa bağımlılığı azaltma çalışmalarının 20 yılda büyük bir ivme kazandığını vurguladı.

Karahocagil, son 20 yılda F-16 montajlarından Hürkuş, Hürjet, KAAN, Atak, Gökbey, ANKA, Aksungur, Akıncı, Bayraktar ve pek çok son teknolojik ürünlerin hayata geçirildiğini ifade etti.

Kaynak: iha