Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, 31 Mart seçimlerinde Yenişehir'in yeni Belediye Başkanı seçilen Ercan Özel'i tebrik etti ve Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin (YHT) Yenişehir etabındaki çalışmaları için Yenişehir'e gitti. İlçe Kaymakamı Mustafa Güney ve Başkan Özel'e katılan Vali Demirtaş, Havaalanı ve Şişecam bölgelerindeki çalışmalar yerinde denetlendi ve düzenli olarak bilgi aldı.

Vali Demirtaş, yaptığı açıklamada, Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi'nin inşaat hızlarının hızla devam ettiğini ve iziyle birlikte bölgedeki ulaşımın önemli ölçüde kolaylaşacağını söyledi. Demirtaş ayrıca, Yenişehir'e önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Vali Demirtaş'ın programı, yapımı devam eden YESAN Küçük Sanayi Bölgesi'ni (YESAN) ziyaret ederek yer aldı. Otomotiv, mobilya, kalıp, özel imalatlar ve kereste gibi sektörlerin bir arada tutulabileceği YESAN'ın tamamlandığında ilçeye önemli bir katma değerine inanacağına inanan Vali Demirtaş, hızlı bir şekilde gösterilebilir için talimat verdi.

MSB: Son Bir Haftada 48 Terörist Etkisiz Hale Getirildi MSB: Son Bir Haftada 48 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel de, “İlçemize değer katacak bölgenin tüm alt ve üst yapısında sorun yaşanmaması için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

Vali Demirtaş, ziyareti sırasında mevsimlik tarım işçilerinin konakladığı bölgeye de gitti. Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Mevsimlik tarım işçilerimiz bizim misafirlerimiz. Burada geçirdikleri zaman zarfında konforlarını artıracak çalışmalarımızı başlattık, en kısa zamanda tamamlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.