Kayserispor Teknik Direktörü ve eski milli futbolcu Burak Yılmaz, A Milli Takım'ın Hollanda ile oynayacağı maç öncesi açıklamalarda bulundu. Yılmaz, milli takımın 2008'den sonra en başarılı döneminden geçtiğini ve Hollanda maçında da zafere inançlı olduğunu söyledi.

Sivasspor'dan Efsane Başkana Veda Mesajı Sivasspor'dan Efsane Başkana Veda Mesajı

Yılmaz'ın açıklamaları;

"Milli takımımız 2008'den sonra en başarılı takım olma yolunda devam ediyor. Bizleri çok gururlandırıyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Harika iş çıkartıyorlar. Daha iyi olacaklarını düşünüyorum."

"Portekiz maçındaki yenilgiden sonra da ben onlara çok güveniyordum. Şimdi de onlara inanıyor ve güveniyorum. Yolumuz uzun ve açık. Şimdi önümüzde Hollanda maçı var."

"Hollanda maçı zor geçecek. Hollanda, dünya futbolunda bir ekol. Bunu kabul etmemiz lazım ve buna göre hazırlanmamız lazım. Hollanda'yı ne gözümüzde büyütecek ne de gözümüzde küçülteceğiz."

"1 sezon Hollanda Ligi'nde oynadım. Hollanda futbolunu biliyorum. İyi tanıyorum; onların duygularını, milliyetçiliklerini futbola bakış açılarını iyi biliyorum. Hemen hemen eşit şartlarda görüyorum ama kardeşlerime çok güveniyorum."

"Çok değerli bir maç sonuçta bir çeyrek final. Türk milli takımımız elenip gelse bile onlarla gurur duymalıyız. Ben Hollanda maçında ülkemize çok güveniyorum."

Kaynak: iha