Kırşehir'de son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları vatandaşları bunaltmaya devam ediyor. Termometrelerin 37-38 dereceyi gösterdiği şehirde yaşanan zor anlar ve insanların serinleme gayreti kameralara yansıdı.

Gölge ve Su Arayışı:

Kızgın güneşten korunmak için gölgelik alanlar ve parklara giden vatandaşlar kadar, gölgelik bulamayıp suyla serinlemeye çalışanlar ile yaşlı insanların şemsiyelerle güneşten korunma görüntüleri sıcaklığın ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Meteorolojiden Uyarı:

"Olmaz"a İnat, Kayseri'de Tek Ahududu Bahçesi: Çetin Demir'in Hikayesi "Olmaz"a İnat, Kayseri'de Tek Ahududu Bahçesi: Çetin Demir'in Hikayesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde de mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Vatandaşlardan Tepkiler:

Huriye Yüksel isimli bir vatandaş, "Sıcaklıktan su içmekten öldüğümü hissediyorum. Gölgelik alanlara kaçıyoruz" derken; Zeynep Şenel ise, "Gün içerisinde hep evdeyiz. Gölgeliklere kaçıyoruz. Hava çok sıcak ve çoğu zamanda gölgelik bulamıyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: iha