Sivas'ta Kurban Bayramı'nda Nöbetçi Fırınlar Belli Oldu! Sivas'ta Kurban Bayramı'nda Nöbetçi Fırınlar Belli Oldu!

Bor Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi'nin yürüttüğü "Gönüllü Makas Projesi" ile köy okullarındaki çocukların saç bakımı ihtiyaçları karşılanıyor ve hayalleri gerçeğe dönüşüyor.

Proje kapsamında, gençlik merkezi personeli ve gönüllü kuaförlerden oluşan ekipler, belirlenen köy okullarını ziyaret ederek erkek çocukları tıraş ediyor, kız çocuklarının saç bakımını yapıyor. Bu sayede çocuklar, hayal ettikleri saç kesimine ve bakıma ücretsiz olarak kavuşuyor.

Son ziyarette Tepeköy Altınova İlk Okulu öğrencileri mutlu edildi. Hüdavent Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik ve Saç Bakımı Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri ile gönüllü erkek berberi Sercan Güçlü, çocukların isteklerini dinleyerek onları mutlu edecek şekilde saçlarını kesti ve bakımlarını yaptı.

Proje kapsamında şu ana kadar birçok köy okulundaki öğrenciye hizmet verildi. Gönüllü kuaförler ve gençlik merkezi personeli, çocukların mutluluğuna katkıda bulunmanın ve onların hayal ettikleri görünüme kavuşmalarına yardımcı olmanın gururunu yaşıyor.

Kaynak: iha