MKE Ankaragücü: 0 - Galatasaray: 3 (Maç sonucu) MKE Ankaragücü: 0 - Galatasaray: 3 (Maç sonucu)

Sergide, gazetecilerin haber ve fotoğraf peşindeki anlarını yansıtan yaklaşık 70 fotoğraf bulunuyor.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından hazırlanan sergi, gazetecilerin zorlu şartlarda çalıştığı, tarihi anları ve haberleştirdikleri olayları gözler önüne seriyor. Sergi, kültürel ve toplumsal olaylara tanıklık eden gazetecilerin kameralarına yansıyan anılarıyla dikkat çekiyor.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Erhan Özer, serginin açılışında yaptığı konuşmada, gazetecilerin meslek hayatları boyunca edindikleri deneyimlerin topluma ulaşmasını sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu da serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve basın mensuplarının önemine vurgu yaparak gazetecilerin demokrasinin sağlamlığına katkıda bulunduklarını ifade etti.

Sergi, basın emekçilerinin zorlu görevlerini, çeşitli olaylarda gösterdikleri özveriyi ve gazetecilik mesleğine olan katkılarını kutlamak adına düzenlenen anlamlı bir etkinlik olarak öne çıkıyor.