Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Teşkilatı’nda 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçim heyecanı son sürat devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda 19 Kasım Pazar günü sona erecek olan aday adaylığı başvuru süreci 26 Kasım tarihine kadar ertelenmişti.

Genel merkezin kararıyla temayül yoklamasının 1 hafta uzatılması kamuoyunda Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Teşkilatı’nda aday adaylığı sürecinde yoğun bir katılım olacağı düşüncesi yaratmıştı.

26 Kasım Pazar günü Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan temayül yoklaması Adalet ve Kalkınma Partisi içerisindeki demokratik görüşü ortaya koyarken henüz aday adaylığı başvurusu yapan iki isimin olması dikkat çekiyor.

Ak Parti’de Polat ve Sakarya 1. Sıraya Yazılacak Mı? Ak Parti’de Polat ve Sakarya 1. Sıraya Yazılacak Mı?

Mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve partinin birçok kademesinde görev alan Turan Topgül, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimle için aday adaylığı açıklaması yapmıştı. Açıklamaların ardından Hilmi Bilgin, göreve geldiği 2019 yılından bu yana bitirilen ve yapımına başlanan projeleri halka anlatırken Turan Topgül’de halkla iç içe olarak seçim çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Belediyecilik konusunda tecrübeli olan iki ismin aday adaylığı açıklamasına karşın Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başka aday adayının henüz başvuru yapmamış olması kamuoyunda Hilmi Bilgin ile Turan Topgül baş başa kaldı yorumlarını beraberinde getirdi.

Adı Geçenlerden Ses Yok

9 Kasım Perşembe günü başlayan aday adaylığı başvuru sürecinde doğal aday adayı olarak görülen Hilmi Bilgin dışında sadece Turan Topgül aday adaylığı başvurusu yaptı.

Aday adaylığı sürecinin start almasıyla birlikte kamuoyunda ismi geçen birçok partili aday adaylığı başvurusu yapmadı.

İsmi geçen isimler arasında, İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, Bayram Darıcı, Burak Kuruçay ve Yusuf Tanrıverdi yer alıyordu.

Süreç devam ederken adı geçen partililerin sessiz kalması ise gözlerden kaçmıyor.

Tüm Kademelerin Katılması Bekleniyor

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere doğru giderken aday adaylığı süreci devam ediyor.

26 Kasım 2023 Pazar günü Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan temayül yoklamasına Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Teşkilatı’ndan tüm kademelerin katılması bekleniyor.