Eskişehir'de, 24 yaşındaki Kaan Ali E., bıçak zoruyla önce ticari taksi, daha sonra da lüks otomobil gasp ederek polis kovalamacasına girdi. Kovalamaca sonucunda yakalanan E., gözaltına alındı.

Olay, gece saat 00.30 sularında Tunalı Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi'nde gerçekleşti. E., müşteri gibi davranarak durdurduğu 26 T 0023 plakalı ticari taksiyi bıçak zoruyla gasp ederek olay yerinden kaçtı.

Ankara'da Belediye Otobüsü Devrildi! 7 Yaralı! Ankara'da Belediye Otobüsü Devrildi! 7 Yaralı!

Taksi şoförünün ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Gasp edilen taksiyi Sümer Mahallesi Muhsin Ertuğrul Sokak'ta terk edilmiş vaziyette bulan ekipler, E.'nin aynı bölgede bulunan 26 SA 626 plakalı lüks otomobili de gasp ederek kaçtığını tespit etti.

Eskişehir Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar'ın talimatı ile kent genelinde görevli tüm personeller ve şüpheli şahsın muhtemel kaçış güzergahlarında tedbir alındı. Ekiplerin çalışmaları sonucunda E., kısa bir süre içinde gasp ettiği lüks otomobil ile seyir halindeyken Akcami Mahallesi'nde kovalamaca sonucu yakalandı. Polis ekiplerinin etkisiz hale getirdiği E., gözaltına alındı.

Gözaltına alınan E., hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Uyuşturucu madde etkisinde olduğu belirlenen E., sağlık kontrolünün ardından Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Gasp edilen 26 T 0023 plakalı ticari taksi ve 26 SA 626 plakalı lüks otomobil ise polis ekiplerince sahiplerine teslim edildi.

Kaynak: iha