Konya'nın Beyşehir ilçesinde ilkbahar mevsiminin gelişiyle birlikte çilek bahçelerinde hasat heyecanı başladı. Son dönemde üreticilere sağlanan desteklemeler ve teknik danışmanlık hizmeti sayesinde çilek yetiştiriciliği ön plana çıkıyor.

Beyşehir'in merkez ve dış mahallelerinde çok sayıda çilek bahçesi kuran üreticiler, Mayıs ayının gelmesiyle birlikte hasat için hazır hale gelen çilekleri toplamaya başladı.

Sivas 4 Eylül Mahallesi'nde Maddi Hasarlı Trafik Kazası Sivas 4 Eylül Mahallesi'nde Maddi Hasarlı Trafik Kazası

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver ve beraberindeki ziraat mühendisleri, ürünün ilk hasadına başlanan çilek bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Üreticilere çalışmalarında kolaylıklar ve bereketli bir sezon dileğinde bulunan Özver, yakın gelecekte Beyşehir'in çilek üretiminde de adını duyurmaya başlayacağını umut ettiğini ve bu konuda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Özver, üreticilerin her türlü teknik destek talebi için kurumlarındaki ilgili birimlere müracaat edebileceklerini de belirtti.

Saha ziyaretinde çilek üreticilerine üretim aşamasında karşılaşılan veya karşılaşılması muhtemel her türlü sorun ve problemlere ilişkin teknik bilgiler de verildi.

Editör: İhlas Haber Ajansı