Sivas Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ilk toplantısında, Meclis Toplantı Salonu’na Türk bayraklarının yanına Filistin bayrakları asıldı.

Dosta Güven Düşmana Korku Verdi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen geçiş törenin dosta güven düşmana korku verdiğini belirten Başkan Hilmi Bilgin; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta, cumhuriyetimizin ve devletimizin 100’üncü yılı coşkuyla kutlandı. İnşallah milletimizin birliği ve beraberliğiyle birlikte yapılan büyük değişim ve hamlelerle devletimiz ilelebet yaşayacaktır. Gerek Sivas gerekse Ankara ve İstanbul’da Türkiye Yüzyılı’na ve devletin 100’üncü yılına uygun kutlamaları, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bizlerde izleme imkanı bulduk. Özellikle İHA’sıyla SİHA’sıyla İstanbul Boğazı’ndan yapılan geçiş dosta güven düşmana korku verdi.” ifadelerini kullandı.

Yine Olmadı CHP Sivas’ta Yokuş Aşağı Gidiyor Yine Olmadı CHP Sivas’ta Yokuş Aşağı Gidiyor

Filistin Halkı’nın Yanındayız

Filistin halkının yanında olduklarını belirten Başkan Bilgin; “Son 20 günde tüm İslam alemi büyük bir üzüntü içerisinde. Filistin-Gazze’de yaşanan insanlık dramı hepimizi insan olarak üzmektedir. Bizimde bu noktada devlet olarak seyirci kalmadığımızı, zulme karşı bedeli ne olursa olsun karşı durduğumuzu 28 Ekim’de İstanbul’da tüm Cumhur İttifakı Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı mitingle göstermiş olduk. İnşallah biz devlet olarak daha güçlü olduğumuz sürece nasıl ki Karabağ’ı Ermeni zulmünden kurtararak Azerbaycan’ın bağımsız bir toprağı olarak bağlanmasını sağladıysak, inşallah Türkiye’nin liderliğinde yine Filistin-Gazze meselesinin çözülmesinde de üzerimize düşen en büyük görevi hep birlikte yapacağız.” dedi.