Büyük Birlik Partisi’nde 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen Büyük Birlik Partisi Olağan Genel Kurulu’nun ardından Sivas teşkilatı Mart ayında gerçekleştirilecek belediye seçimlerine odaklandı.

İl Başkanı Ahmet Polat ve il teşkilatı tarafından koordine edilen programlar dahilinde teşkilat mensuplarının saha çalışmaları sürüyor. Sivas’ta sivil toplum kuruluşları ziyaretleri başta olmak üzere basın yayın organlarını da ziyaret eden Ahmet Polat, Sivas Medya Center’e yapmış olduğu ziyarette seçimlere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi’nin 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan belediye başkanlığı seçimlerine yüzde yüz aday çıkaracağını kaydeden Polat, “Teşkilat olarak yerel seçimlerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Kamuoyunda Büyük Birlik Partisi 31 Mart’ta yapılacak belediye başkanlığı seçimleri için aday çıkarmayacağı dedikodusu dolaşıyor. Sivaslıların bu dedikodulara kulak asmamasını istiyoruz. Büyük Birlik Partisi Sivas'tan yüzde yüz belediye başkanı adayı çıkaracak.” dedi.

İl Özel İdaresi Bütçesi 1 Milyar 150 Milyon Olarak Belirlendi İl Özel İdaresi Bütçesi 1 Milyar 150 Milyon Olarak Belirlendi

Öte yandan İl Başkanı Ahmet Polat’ın Sivas Medya Center’i ziyaretinde Yüksek Divan Kurulu üyesi Aytekin Kulmaç ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

2019 Seçimlerinde Yüzde 36 Oy Aldı

Büyük Birlik Partisi 2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Sivas’ta yüzde 36’lık oy oranı yakaladı. Doğan Ürgüp’ün belediye başkan adayı olarak yer aldığı seçimlerde Büyük Birlik Partisi 68 bin 4 yüz oy aldı.

2019 yerel seçimlerinde Sivas’ta Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin yüzde 49 oy oranı ile 93 bin 284 oyla belediye başkanı seçildi.

2024 yılında gerçekleştirilecek belediye başkanlığı seçimlerinde iki parti arasındaki rekabetin sandıklarda nasıl karşılık bulacağı şimdiden merak ediliyor.

İlçelerde Farklı Tablo

2019 yerel seçimlerinde Sivas merkezde Adalet ve Kalkınma Partisi ile Büyük Birlik Partisi birbirlerine rakip olurken ilçelerde ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin birinci parti olduğu görülüyor.

Sivas Merkez’de Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkanlığını 2019 seçimlerinde kazanırken, Milliyetçi Hareket Partisi Doğanşar, Gölova, Gürün, Hafik, Koyulhisar, Ulaş ve Zara’da seçimleri kazandı. Adalet ve Kalkınma Partisi Akıncılar, Altınyayla, Gemerek, Suşehri, Şarkışla ve Yıldızeli’nde ipi göğüsleyen parti oldu. Cumhuriyet Halk Partisi ise Divriği ve İmranlı’da belediye başkanlığı seçimlerini kazanırken Kangal’da ise Büyük Birlik Partisi birinci parti oldu.