31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için siyasi partilerde hazırlıklar son sürat devam ederken Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Teşkilatı aday adaylığı bulunan Dr. Adem Uzun ile İş İnsanı Cengiz Görgen arasında temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Genel merkez tarafından görevlendirilen genel başkan yardımcılarının katılım sağladığı temayül yoklamasında Dr. Adem Uzun ile İş İnsanı Cengiz Görgen arasında tercih yapılması istendi.

AK Parti Sivas'ta Kadın Dönemi Sona Eriyor! AK Parti Sivas'ta Kadın Dönemi Sona Eriyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ardından Sivas’ta en güçlü parti olarak gösterilen Büyük Birlik Partisi’nin gerçekleştirdiği temayül yoklamasının kamuoyuyla paylaşılıp paylaşılmayacağı ise merak edilen konular arasında yerini alıyor.

Birlik Ve Beraberlik Dikkat Çekiyor

31 Mart 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için siyasi partiler kamuoyu araştırması ile kamu-kurum ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerini devam ettiriyor.

Seçim sürecine girilmesiyle aday adaylıklarını açıklayan Dr. Adem Uzun ile İş İnsanı Cengiz Görgen’in ziyaretlerini beraber gerçekleştirmesi ve vatandaşlarla biraya gelirken birlikte hareket etmeleri seçmenlerin dikkatini çekiyor.

Büyük Birlik Partisi’nin tüm kademeleriyle beraber hareket etmesi vatandaşların takdirini topluyor.

Kamuoyu Araştırmaları Devam Ediyor

Gerçekleştirilen temayül yoklaması öncesinde başlayan kamuoyu araştırmaları, temayülden sonrada devam ediyor.

Büyük Birlik Partisi’nin aday belirleme konusunda seçmelerle çalışması ve seçmenlerin fikrini sorması dikkatlerden kaçmazken halktan da tam not alıyor.

Adem Uzun İsmi Öne Çıkıyor

Edinilen bilgiye göre 31 Aralık 2023 Pazar günü gerçekleştirilen temayül yoklamasında Dr. Adem Uzun ismi ön plana çıktı.

Seçim çalışmaları kapsamında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Dr. Adem Uzun’un Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi tarafından aday gösterilme ihtimalinin daha yüksek olduğu kulislerde konuşuluyor.

Ne Zaman Açıklanacak?

2024 yılına girilmesiyle beraber seçmenler siyasi parti liderlerinin Sivas için aday konusunda vereceği karara kilitlendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sivas Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Ceylan’ı göstermesinin ardından diğer partilerde de aday belirleme konusunda çalışmaların devam ettiği ifade ediliyor.

31 Aralık 2023 Pazar günü Büyük Birlik Partisi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından genel merkez tarafından yapılacak olan açıklama ile kesinleşmiş adayın 2024 Ocak ayının ilk haftasında duyurulması bekleniyor.