31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için siyasi partilerde aday adaylığı süreci hız kesmeden devam ediyor. İYİ Parti’nin Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan isminin açıklanması, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 7 ve 15 Ocak tarihlerini işaret etmesiyle birlikte gözler Büyük Birlik Partisi’nden gelecek olan adaylık açıklamasına çevrildi.

Aksu Yüzde 50-55 Arasında Oy Alırız Aksu Yüzde 50-55 Arasında Oy Alırız

İYİ Parti Genel Merkezi aday adaylığı başvuru süreci işletmeden 21. Dönem Sivas Milletvekili Mehmet Ceylanı belediye başkan aday gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi ise Hilmi Bilgin, Turan Topgül ve Abdurrahim Ceyhan arasında verilecek karar için 7 ve 15 Ocak tarihlerini işaret etti.

Sivas’ta Adalet ve Kalkınma Partisi’nden sonra oy potansiyeli en yüksek parti konumunda yer alan Büyük Birlik Partisi’nin ise mevcut aday adayları Dr. Adem Uzun ile İş İnsanı Cengiz Görgen arasında verilecek kararı ne zaman açıklayacağı merak ediliyor.

31 Aralık 2023 tarihinde parti içerisinde temayül gerçekleştiren Büyük Birlik Partisi çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaşmaması da seçmenlerin tepkisine yol açıyor.