Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçileri için çalışmalar son sürat devam ediyor.

9 Kasım 2023 Perşembe günü başlayan belediye başkanlığı aday adaylığı sürecini 22 Kasım Çarşamba günü sonlandıran Adalet ve Kalkınma Partisi, 26 Kasım 2023 Pazar günü 81 ilde temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Sivas’ta Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasına merkez ve ilçeler dahil olmak üzere toplamda 900 üye katılım sağladı.

İl, merkez ilçe ve kadın kollarının da oy kullandığı temayül yoklamasının ardından İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın mevcut görevlerinden istifa ederek İl Genel ve Belediye Meclisi üye aday adaylığı başvurusu için mevcut görevlerinden istifa etmesi bekleniyordu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik yayımladığı seçim takvimine göre İl Genel ve Belediye Meclisi üye aday adaylığı için parti kademelerinde görevli olanların istifa etmesi için son gün 1 Aralık 2023 Cuma günü olarak belirlendi.

1 Aralık 2023 Cuma günü 17:00’da sona eren istifa sürecinde İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın görevlerinden istifa etmediği öğrenildi.

28 ŞUBAT 2024  TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 28 ŞUBAT 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

95 Başvuru Yapıldı

3 Aralık 2023 Pazar günü sona erecek olan İl Genel ve Belediye Meclisi üye aday adaylığı başvuru sürecinde Sivas’ta Adalet ve Kalkınma Partisi’ne şu ana kadar toplamda 95 başvuru yapıldığı öğrenildi.

95 başvuruya karşın Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Genel ve Belediye Meclisi üye aday adaylığı başvurusu yapan isimler arasında teşkilatta görevli isimlerin bulunup bulunmadığı merak ediliyor.

Seçmenler, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday adayı listelerini kamuoyuyla paylaşmasını talep ediyor.

İsim İddiası

26 Kasım 2023 Pazar günü Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gerçekleştirdiği temayül yoklamasında İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın aracılar vasıtasıyla üyelerden listelere kendi isimlerinin yazılmasını talep ettiği öne sürülmüştü.

Göreve Devam

İl Genel ve Belediye Meclisi üye aday adaylığı için istifa vermeyen İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay’ın istifa etmemesi üzerine teşkilattaki görevlerine kaldıkları yerden devam edecekleri ifade ediliyor.

15 Aralık 2023 Cuma gününden itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kesin adayları açıklamaya başlayacağı öne sürülürken Genel Merkez’den teşkilatta değişiklikler yapıp yapmayacağı da merak edilen konular arasında yerini koruyor.