SİVAS 26 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 26 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Sivas’ta büyük bir oy potansiyeline sahip olan ve daha önce Doğan Ürgüp ile belediye yönetimini alan Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 2024 yılının mart ayında gerçekleştirilecek olan seçimlere yönelik yaptığı çalışmalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor.

Büyük Birlik Partisi’nde 22 Kasım tarihinde başlayan aday adaylığı başvuru süreci 18 Aralık Pazartesi günü sona erecek. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sivas’ta yüzde 36,45 oy alan Büyük Birlik Partisi’nde henüz resmi bir aday adaylığı bulunmamasına karşın İl Başkanı Ahmet Polat, parti içerisinde istişarelerin devam ettiğini dile getirdi.

2024 seçimleri için büyük bir çalışma yaparak aday her kim olursa olsun çalışmaları devam ettireceklerini söyleyen Polat; “Sivas’ta Büyük Birlik Partisi her zaman 2’inci sırada yer almıştır. Başkanımız Doğan Ürgüp ile belediyeyi kazandık ama hiçbir zaman 3’üncü sırada yer almadık. 2024 seçimlerinde Sivas’ı kazanmak için elimizden geleni yapacağız, çok çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Adayımız Sivaslı Olacak

18 Aralık Pazartesi günü sona erecek olan aday adaylığı sürecinin hemen ardından genel merkez tarafından kesin adayın belirleneceğini belirten Başkan Ahmet Polat, belirlenecek adayın Sivaslı, Sivas’ı bilen, Sivas’ın sorunlarına vakıf bir aday olacağını dile getirdi.

Başkan Polat; “Sivas’ın birçok sorunu var, bizim adayımız Sivas’ın ve Sivaslıların sorunlarına hakim olan bir aday olacak. Adayımız her kim olursa olsun en önemli hususumuz Sivas’a hakim olması.” açıklamasını yaptı.

Halk Ne Diyecek?

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için siyasi partilerin çalışmaları hız kazandı.

9 Kasım 2023 Perşembe günü aday adaylığı başvuru sürecini başlatan Adalet ve Kalkınma Partisi 22 Kasım Çarşamba günü aday adaylığı sürecini sonlandırdı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden sonra Sivas’ta en fazla oy oranına sahip olan Büyük Birlik Partisi yerel seçimlerde güçlü bir aday çıkarmak amacıyla aday adaylığı başvuru sürecini uzun tutuyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin altında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı süreci işlemezken seçmenlerin partilerden beklentileri devam ediyor.

Yine İki Parti Mücadele Edecek

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde aday adaylığı sürecinin sona ermesiyle beraber gözler genel merkezden gelecek karara çevrildi.

17 Aralık tarihinde kesin adayın açıklanması beklenirken Büyük Birlik Partisi’nde de 18 Aralık tarihinde aday adaylığı sürecinin tamamlanmasıyla birlikte kesin adayın açıklanması bekleniyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin adaylarının belli olmasıyla Sivas’ta belediye başkanlığı için iki isimin yarışacağı vatandaşlar tarafından ön görülüyor.