31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için geri sayım devam ederken Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Ocak 2024 Perşembe günü içerisinde Sivas’ında bulunduğu 48 ilin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Ankara’da gerçekleştirilen toplantı sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi tüm belediye başkanlarını seçmenlere duyurmuş oldu.

Oy potansiyeli olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kalesi konumunda görülen Sivas’ta da Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı değişmedi ve seçmenler tarafından merakla beklenen isim yenide Hilmi Bilgin oldu.

Göreve geldiği 2019 yılından bu yana birçok başarılı projeye imza atan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden görevi almak için seçim çalışmalarına başladı.

SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER

Tüm Caddelerde Hilmi Bilgin Posterleri

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Ankara’da gerçekleştirdiği tanıtım toplantısının hemen ardından Sivas’ın tüm caddeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in portreleri ile süslendi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği projelerinin yer aldığı posterler vatandaşların dikkatini çekti.hilmi bilgin-1

Aşkla Çalışmaya Devam

18 Ocak 2024 Perşembe günü Ankara’da Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı’nın hemen ardından Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

Bilgin paylaşımında; “Belediye Başkanlığı görevi için tekrar şahsımı aday gösteren sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Hizmet ve eser siyaseti ile Sultanşehir Sivas’ımıza yeni projeler kazandırmak için aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Hizmet belediyeciliği için AK Parti, hazırız, kararlıyız.” ifadelerine yer verdi.

Seçmenler Memnun

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nin yeniden mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i aday göstermesinin seçmenleri memnun ettiği gözlerden kaçmadı.

Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin’e yüzlerce tebrik mesajı geldiği görüldü.